13 września 2018
Antologia onamudajów

Antologia onamudajów
"Cuda-wianki Świtezianki"

Już pod koniec września w krakowskim wydawnictwie - Ridero IT Publishing ukaże się czwarta antologia poezji niepoważnej pod moją redakcją, a będzie to książka pt. "Cuda-wianki Świtezianki. Antologia onamudajów".

 

Antologia onamudajów pod redakcją Mariusza Parlickiego

Wcześniejsze to: "Seks w pewnym mieście. Antologia limeryków kosmatych", "Od ucha do ucha. Antologia współczesnej satyry i humoreski" i "Jowialna twórcość funeralna. Antologia wesołych epitafiów i nagrobków"

 

  

 

Szczególnie ważnym i wartym podkreślenia jest fakt, że rekomendowana tutaj książka to pierwsza w historii tego gatunku w naszym kraju i na świecie - antologia. Wewnątrz książki ponad czterysta pięćdziesiąt pełnych humoru czterowersowych wierszyków, wzorowanych w większym, lub też w mniejszym stopniu, na drugiej strofie ballady Adama Mickiewicza pt. "Świtezianka", prezentuje dwudziestu jeden autorów: Magdalena Basta, Ryszard Błaż, Krzysztof Bulanda, Jarosław Dąbrowski, Rafał Figiel, Edyta Hanslik, Ewa Jowik, Bożena Kansy, Halina Kobiela, Erwin Kruczoń, Lidia Lewandowska-Nayar, Przemysław Lisek, Zbysław Michalak, Anna Mukuła, Mariusz Parlicki, Krzysztof Pasek, Maria Pieczonka, Leszek Posyniak, Rafał Rosół, Alicja Szymaniak i Anna Wojciechowska.

 

 

 

 

 

W dzisiejszym zmaterializowanym świecie, w którym wszyscy wokół wolą brać, niż dawać, bohaterka liryczna onamudajów zawartych w tejże antologii, wbrew wszystkiemu i wszystkim, na przekór panującym trendom, daje na prawo i lewo: cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek, jakkolwiek i komukolwiek.

 


Dla wszystkich zainteresowanych tą publikacją już dziś mam miłą niespodziankę. Poniżej zamieszczam darmową wersję elektroniczną tejże książki, dostępną w najbardziej popularnych formatach. Zachęcam do pobrania e-booka i życzę wielu uśmiechów w trakcie lektury.

 

Pobierz darmowy e-book "Cuda-wianki Świtezianki. Antologię onamudajów" w odpowiednim dla siebie formacie:

 

  

 

Copyright © Mariusz Parlicki 2016 -2019

Designed by Mariusz Parlicki 2016 -2019